„Nejen Mariánské Lázně (trochu jinak)“ je název listopadové výstavy mariánskolázeňského rodáka Jana Sozanského v Galerii Goethe.

Jan Sozanský je původní profesí letecký mechanik. Za svůj život ale vyzkoušel celou řadu nejrůznějších povolání, jako je hasič, kuchař, barman, svářeč nebo honák dobytka v Austrálii. Všechny tyto nabyté zkušenosti se samozřejmě promítají i do jeho tvorby. Inspiraci pro svá díla čerpá také ze svých zájmů o letectví a kosmonautiku, z vědeckofantastické literatury, hudby a v neposlední řadě z cestování.

Tvorba Jana Sozanského se objevila v tisku jako doprovod sci-fi povídek, ale i v satirickém časopisu „Sorry“ či v místních mariánskolázeňských listech ve formě komiksu.

Vernisáž výstavy proběhne v úterý 1. listopadu v 18:00 hodin. Výstava pak bude přístupná každý den, mimo pondělí, od 9:30 do 17:30 hodin, a to do neděle 4. prosince 2022.