Plakát Kopřiva A3 webMěstské muzeum pořádá výstavu věnovanou dílu významného typografa Milana Kopřivy s názvem „Milan Kopřiva 90“. Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 9. května 2019 v 18:00 hodin a zahájí ji spisovatel Petr Hora Hořejš v kinosále muzea. Výstava je pořádána k devadesátému výročí narození tohoto význačného typografa a při zahájení výstavy bude také otevřena veřejná knihovnička Milana Kopřivy. Výstavu budete moci navštívit do neděle 2. června 2019.

 

Milan Kopřiva (*22. listopadu 1929 Brno – †9. ledna 1997 Mariánské Lázně)

Milan Kopřiva se narodil do učitelské rodiny, studoval Vysokou školu umělecko-průmyslovou v Praze (1948 – 1953), a také strávil dva roky na Akademii výtvarných umění v Praze. Poté nastoupil jako výtvarný redaktor do deníku Rudé Právo a od roku 1963 pracoval v ČTK jako grafický úpravce nového časopisu 100+1 Zahraniční zajímavost. Svobodné povolání nastoupil roku 1965. Graficky upravil přes 700 knih, zhotovil desítky plakátů, katalogů a příležitostných tisků.

Pan Milan Kopřiva se nesmazatelně zapsal do života Mariánských Lázních, byl spoluzakladatelem Mariánskolázeňských listů, pořadatelem mnoha výstav, autorem obálek několika Kulturních přehledů, plakátů, ilustrátorem knih o našem městě a mnoha dalších. Byl osobností, na kterou jeho přátelé a známí stále s láskou vzpomínají.

(Čerpáno z „Katalog k výstavě MILAN KOPŘIVA – TYPOGRAFIE.)