Lazne_za_cpVýstava historických fotografií lázeňských míst, vytvořená sběratelem a historikem fotografie Pavlem Scheuflerem, bude mít vernisáž v úterý 30. června 2020 v 18:00 hodin v Galerii Goethe.

Nahlédneme do doby na sklonku monarchie, kdy po kolonádách korzovaly elegantní dámy a pánové. Autory fotografií ze sbírky Pavla Scheuflera jsou Rudolf Bruner-Dvořák, Jan Langhans, Ernst Pflanz nebo František Fridrich. Ti fotografovali nejen Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně nebo Luhačovice, ale také Lázně Chuchle, Dubí, Lázně Houštka a Sedmihorky. Výstava končí v neděli 2. srpna 2020.

 

„Česká republika vyniká hustou sítí lázeňských měst a lázeňství patří k její proslulosti. K léčivým pramenům jezdily slavné osobnosti z celé Evropy, od vladařů po vědce a umělce. Pro mnohé z nich býval pobyt v lázních vedle ozdravných kúr také vítanou společenskou událostí. Karlovy Vary, Mariánské Lázně a jiná města bývaly centry společenského, kulturního i politického dění Evropy.“

Pavel Scheufler

Pavel Scheufler je fotograf a historik fotografie se zaměřením na epochu monarchie, učitel a lektor fotografie a majitel rodinné fotografické sbírky. Napsal 45 knih z oboru fotografie, uspořádal na 70 fotografických výstav.

Více informací: http://www.scheufler.cz/cs-CZ/uvod.html