Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně s finanční podporou města Mariánské Lázně vydalo novou publikaci, která představuje kresby umělce Vladimíra Suchánka a nese název „Mariánské Lázně melancholické“. Publikace byla připravena ve spolupráci s autorem Vladimírem Suchánkem ke stejnojmenné výstavě, která se měla uskutečnit již na podzim roku 2020. Výstava nakonec proběhla v roce 2021,  po autorově smrti. Kniha představuje kresby V. Suchánka z přelomu padesátých a šedesátých let minulého století, kdy žil v našem lázeňském městě. Atmosféru, která z kreseb vyzařuje doplňují verše mariánskolázeňského básníka Stanislava Sedláka. Mariánským Lázním věnoval V. Suchánek text „Vzpomínky a vyznání“.

„Soubení historické architektury s přírodou, poklidem lázeňských hostů a tóny promenádní hudby, to vše mě lákalo k zachycení této atmosféry na celé řadě kreseb.“

Vladimír Suchánek

Publikaci je možné zakoupit na pokladně muzea.