V Galerii Goethe vystaví své obrazy plné barev, tvarů a vizí akademická malířka Klára Sedlo. Slavnostní zahájení výstavy proběhne v úterý 5. září od 18:00 hodin. Klára Sedlo patří mezi talentované umělce své generace. Ve třiceti letech má za sebou řadu výstav nejen v Čechách, ale i v zahraničí. Ve své tvorbě se pohybuje mezi pop-surrealismem a symbolismem.

Součástí vernisáže bude i promítání krátkometrážního filmu „Lachout“. Námět na film se zrodil v hlavě kurátorky Renaty Mužíkové. Scénář k filmu napsala doslova přes noc společně s Klárou Sedlo, režie se ujal Jan Homola, výtvarník a zpěvák kapely Wohnout. Ve filmu hrají společně všichni tři tvůrci a herec David Matásek.

Obrazy Kláry Sedlo si budou moci návštěvníci mariánskolázeňského muzea prohlédnout od úterý 5. září do neděle 1. října 2023.