Model pár čtverec webV muzeu byl ve čtvrtek 14. března 2019 odhalen model Mariánských Lázní roku 1815. Rádi bychom, kdyby model, stejně tak jako kdysi Mariánské Lázně, ožil tehdejšími obyvateli. A budete to právě vy, kdo může pomoci zalidnit Mariánské Lázně roku 1815. Vyberte si figurku, kterou oživíme model města. Díky Vám, se kolem Křížového pramene budou procházet první lázeňští hosté, o své domy se budou starat první obyvatelé Mariánských Lázní, ke kterým patřili dřevorubci, hostinští, sedláci, lékaři či zahradníci.

Od středy 1. května 2019 si budete moci na pokladně muzea prohlédnout katalog s nabízenými figurkami a jejich cenami. Vámi vybraná figurka bude usazena do modelu, v jehož blízkosti bude také uvedeno Vaše jméno a typ figurky. Každá figurka je unikát, jakmile bude Vámi zakoupena, pak už si figurku (či sadu) nemůže koupit nikdo další. Některé z figurek mohou být ještě barevně upraveny, aby lépe odpovídali době před 200 lety. Figurky budou v nabídce na pokladně muzea od středy 1. května a to až do vyprodání, počet figurek je limitován velikostí modelu.