Plakát Holubcová webV Galerii Goethe Městského muzea Mariánské Lázně se uskuteční další výstava umělce spjatého s naším městem. Tentokrát se přijďte podívat na grafiky a malby paní Bohdany Holubcové, která mnoho let vedla výtvarný obor na místní Základní umělecké škole Fryderyka Chopina a žije a tvoří ve Valech u Mariánských Lázní. Vernisáž výstavy s názvem „SVAČOBĚD U AKVADUKTU / GRAFIKY. OBRAZY. AUTORSKÉ KNIHY / BOHDANA HOLUBCOVÁ“ se bude konat v úterý 2. října 2018 v 18:00 hodin. Slavnostní zahájení výstavy hudebně doprovodí „TRIO JAZZ CAKE“. Výstavu je možné navštívit až do neděle 4. listopadu 2018.

 

Bohdana Holubcová (*5. srpna 1944)

Bohdana Holubcová se narodila v Plzni v roce 1944. Studovala na Pedagogické fakultě UJEP v Brně, navštěvovala také Výtvarné studio mladých (Dům umění Brno) a soukromě se učila u akademického malíře Leonida Ochrymčuka. Od roku 1976 vedla výtvarný obor na Základní umělecké škole v Mariánských Lázních. Zde působila až do roku 2001.

Pravidelně se účastní výstav Grafika roku, Bienále Grafiky, Trienále Exlibris, Miniprint Internacional – CODAQUES nebo Hosté Hollaru. V její tvorbě nalezneme grafiky, malbu, textové exlibris nebo autorské knihy. Inspiruje se studijními cestami po Evropě, které podniká společně s manželem, keramikem Pavlem Holubcem. Vytváří také loutky a maňásky.