300x300_SFF_2018Opět po roce se v kinosále muzea uskuteční filmový festival věnující se extrémním zimním sportům a dalším zimním radovánkám – SNOW FILM FEST.  Tentokrát se společně vydáme do Grónska, severní Kanady nebo do hor Balkánského poloostrova. Promítat se bude v pátek 23. listopadu 2018 a začínáme jako obvykle v 17:30 hodin. Vstupné je dobrovolné a během přestávky se můžete těšit na menší občerstvení. V následujícím textu jsou představeny snímky letošního festivalového programu.

Into Twin Galaxies

Režisér Jochen Schmoll se vydává se třemi dobrodruhy do mrazivých končin Grónska zaneprozkoumanou řekou, kterou chtějí sjet za pomoci snow kitu. Než dojdou k řece, musí podstoupit cestu napříč polární pustinou dlouhou 1000 km. Film získal mnoho zahraničních ocenění.

In Gora

Film Andyho Colleta nám představí digitální nomády Val a Tima, kteří žijí ve žlutém americkém školním autobusu, který si upravili na pojízdný hostel a cestují s ním po světě. Hledají nedotčený prašan na horských úbočích. Tentokrát se vydali na Balkán a vzali sebou lyžaře a snowboardisty z The Picture Family.

Frozen Road

Ben Page je dobrodruh a filmař z Velké Británie, který cestuje po světě jen s pomocí svého kola. Tentokrát se vydal na cestu zimní Kanadou, kterou projel od jihu k severu. Ve svém putování hledá také dokonalou samotu a nakonec popisuje pocity frustrace a překvapení zažité během jízdy poslední velkou divočinou.

Freezing

Dvojice filmařů z Anglie staví své filmy na jedinečném smyslu pro humor. Tentokrát se vydávají za surfováním na Island do městečka Grindavik, kde hodlají čelit studeným a nelítostným vlnám Atlantiku. Krátký snímek o tom, že surfování v polárních krajích není žádná sranda. Nebo ano?

Lapin Kulta

Jarda se vydává po stopách své studentské cesty po Laponsku. Loď vyměnil za lyže a léto za zimu. Na svou cestu přizval svého kamaráda Petra Nováka, který vše zaznamenal. Snímek o tom, že i když nám přibývají roky, kila a šediny touha po dobrodružství nemizí.

Kámen, nůžky, Vágus

Jak probíhá příprava tréninkové skupiny bývalého českého reprezentanta ve sjezdu na lyžích Ondřeje Banka? Nahlédněte pod pokličku soustředění na svazích Jižní Ameriky, v Chile. A to doslova, menu totiž připravuje známá kuchařka Kamu.

Program:

17:30 – 17:35     Zahájení

17:35 – 18:30     Into Twin Galaxies

18:30 – 18:45     Přestávka

18:45 – 19:45     In Gora

19:45 – 20:00     Přestávka

20:00 – 20:25     Frozen Road

20:30 – 20:55     Freezing

20:55 – 21:10     Lapin Kulta

21:10 – 21:35     Kámen, nůžky, Vágus

 

Více informací na: https://snowfilmfest.cz/.