Suchánek na web

Na konci srpna bude v Galerii Goethe otevřena výstava „EX LIBRIS“  Vladimíra Suchánka. Muzeum se rozhodlo vystavit kompletní sbírku exlibris Vladimíra Suchánka, kterou jako jediná instituce na světě vlastní. Vystaveno bude 465 kusů exlibris. Muzeum pod dohledem Vladimíra Suchánka připravuje také katalog k výstavě s kompletním soupisem exlibris. Křest katalogu se uskuteční na vernisáži výstavy.

Výstavu můžete navštívit od úterý 28. srpna do neděle 30. září 2018. Vernisáž výstavy se bude tentokrát konat v pondělí 27. srpna 2018 od 18:00 hodin za účasti autora.

Vladimír Suchánek (*12. 2. 1933)

Narodil se v Novém Městě nad Metují. Studoval na Pedagogické fakultě Karlovy univerzity v Praze a na Akademii výtvarných umění v Praze. Věnuje se grafice, malbě, knižním ilustracím a tvorbě exlibris.

Ranná tvorba Vladimíra Suchánka je spojena s naším městem. Poprvé se sem podíval v roce 1954, kdy zde trávil letní prázdniny se svou studentskou kapelou. Seznámil se zde se svojí první ženou Vlastou. Mladí manželé zůstali v Mariánských Lázních a Vladimír Suchánek se živil užitou grafikou, vytvořil například návrhy plakátů pro chopinovské festivaly. Po pěti letech strávených v Mariánských Lázních se rodina Vladimíra Suchánka stěhuje do Prahy.