Nádherné obrazy ze svého ateliéru v Břeclavi do Galerie Goethe přiveze malíř Antonín Vojtek.  Je tomu již 40 let, kdy Antonín Vojtek vystavoval v roce 1982 poprvé v Mariánských Lázních. Pak se sem vrátil se svými díly ještě v roce 1996, kdy proběhla souběžná výstava v muzeu a v Anglikánské kapli.

Antonín Vojtek je nazýván „Malířem jižní Moravy“. Zde se narodil, žije a tvoří. Je uchvácen místní krajinou, kterou nekopíruje, ale svým obrazům vtiskává vlastní nezaměnitelný rukopis. Zaoblené tvary, olivově zelená barva a neustálé napětí mezi realitou a ideálem. To jsou obrazy Antonína Vojtka. Přijďte se seznámit s obrazy i autorem na slavnostní zahájení výstavy „ Krajina pod Pálavou“ v úterý 28. června 2022 v 18:00 hodin v Galerii Goethe.

Výstavu bude možné navštívit až do neděle 4. září 2022.

 

 

 

 

Antonín Vojtek

(*10. ledna 1934 v Horních Bojanovicích)

Narozen 10.ledna 1934 v Horních Bojanovicích. Žije a pracuje v Břeclavi. Je absolventem Masarykovy univerzity Brno.

Bývá nazýván “Malířem jižní Moravy”. Na jižní Moravě se narodil, na jižní Moravě žije. Jižní Moravu miluje a celý život ji ztvárňuje svým osobitým způsobem. Antonín Vojtek se zajímal o výtvarnou tvorbu od mládí. Kreslil a maloval v okolí své rodné obce Horní Bojanovice na břeclavském okrese. Svou výstavní činnost zahájil v této obci v roce 1965. Od té doby do současné doby vystavil svá díla na 225 místech, a to samostatně . V České republice to bylo například v Praze, Brně, Mar. Lázních, Františkových Lázních, Hustopečích u Brna, Břeclavi, Lednici na Moravě, Mikulově, Dačicích, Třebíči, Adamově, Kyjově, Znojmě, Zlíně, Podivíně, Kroměříži, Jihlavě, Olomouci, Tišnově, Slavkově u Brna, Hodoníně, v Hluboké nad Vltavou, Karlově Studánce, Karlových Varech … a dalších desítkách míst. V zahraničí: v Německu, Rakousku, Skotsku, Itálii, Řecku, USA, Chorvatsku. Jeho obrazy jsou zastoupeny v galeriích a soukromých sbírkách v téměř padesáti zemích světa .

Zdroj: http://www.vojtek-av.com/index.php?str=32&typ=S&id=32

Více informací:http://www.vojtek-av.com

OLYMPUS DIGITAL CAMERA