V pátek 22. října 2021 v 17:30 hodin se do kinosálu muzea vrací oblíbený filmový festival Snow film fest. Můžete se těšit na šest snímků plných dobrodružství. Asi největším letošním lákadlem je unikátní film K2: The Impossible Descent, který bude možné poprvé vidět s českými titulky. Film o prvním člověku, který dokázal sjet z vrcholu K2 na lyžích druhé nejvyšší hory světa, která má na kontě nejvíce neúspěšných pokusů o zdolání. 

Další snímky: Viktor Beránek – Zamyslenia nad životom; Horse Piste; Persian Lines; Crossing Lebanon

Festival SNOW FILM FEST probíhá v České republice od roku 2011.Během let se festival značně rozrostl, běžně jej navštíví 25 000 diváků. Jsme rádi, že po roční pauze můžeme navázat na tradici pořádání tohoto festivalu u nás v Městském muzeu a galerii Mariánské Lázně

Snow Film Fest přináší prostřednictvím špičkových outdoorových filmů dobrodružství do našich všedních dní. Svým rozsahem je největší akcí svého druhu u nás. Mnozí z nás hlída předpověď počasí a sněhové podmínky, abychom ve vhodnou chvíli stáli na svahu, na vrcholu a nebo u oblíbeného bufetu na křižovatce turistických cest a Snow film fest k tomu všemu motivuje a inspiruje.

Pavel Pichler, manager festivalu

 

Informace také na: https://snowfilmfest.cz/