Večer věnovaný světoznámému výtvarníkovi Vladimíru Suchánkovi proběhne ve středu 12. 4. 2023 od 18:00 hodin. Hlavním bodem programu bude promítání dokumentu „Vladimír Suchánek – Krásná neznámá“. Snímek uvede osobně jeho autor a zároveň syn známého umělce, Martin Suchánek. Časosběrný dokument vznikl k 90. výročí narození Vladimíra Suchánka a je intimní zpovědí tohoto neobyčejného člověka, svědectvím jeho osobní cesty lemované zvraty 20. století i celoživotní potřebou volit mezi jeho největšími láskami – výtvarnou a hudební. Je ale také velmi osobním a upřímným dialogem otce a syna, který společně se svým tatínkem jeho příběh velmi lidsky a bezprostředně vypráví.

Během večera vystoupí ředitel muzea Jaromír Bartoš, který návštěvníky seznámí se sbírkou Exlibris Vladimíra Suchánka. Divákům představí ty nejzajímavější kousky ze sbírky, jako je například úplně první Exlibris z roku 1950. Ta existuje pouze v jednom jediném exempláři a je uložené právě v našem muzeu!