V Galerii Goethe se v říjnu uskuteční výstava fotografií Petra Machana, nazvaná „Křížkový únor 22“. Petr Machan je fotografem na volné noze, kterému jsou inspirací běžné okamžiky života. Ty zachycuje na černobílé fotografie. Když v únoru roku 2022 přijíždí do Mariánských Lázní na lázeňský pobyt, nemůže jinak, než vše dokumentovat. Uvidíte tak fotografie nejen Mariánských Lázní, ale také lázeňských provozů a lázeňských hostů. Snímky zachycují pomalu končící zimu, kdy se několik málo lázeňských hostů snaží vyhřát na prvním jarním sluníčku a všude okolo tečou potůčky z roztávajícího sněhu. Stále platí některá proticovidová opatření a respirátor je běžným módním doplňkem. Navíc začíná společností rezonovat téma války na Ukrajině. U fotografií není tedy jen na co koukat, ale i nad čím přemýšlet. 

Vernisáž výstavy proběhne v úterý 3. října 2023 v 18:00 hodin za účasti autora. Výstavu bude možné navštívit vždy od úterý do neděle, od 9:30 do 17:30 hodin, a to až do neděle 5. listopadu 2023 do 15:00 hodin.

 

„Je ráno 21. února 2022. Chladné slunečné pondělní dopoledne, jen sem tam drobný chundelatý mrak. Nastupuji na měsíční pobyt v Mariánských Lázních. Není to můj první léčebný pobyt, nicméně díky událostem z tohoto období na něj jen tak nezapomenu.“

Petr Machan

 

 

 

Petr Machan (*1982)

Petr se živí jako fotograf na volné noze. K fotografii se dostal jistou oklikou přes psaní poezie, kde nestačila slova, musely nastoupit fotografie. Několik let vedl vizuální blog pouliční poezie. Jeho tvorba se neomezuje pouze na pouliční a dokumentární fotografie, občas rád fotí i v ateliéru. Kromě digitálního fotoaparátu pracuje pravidelně i s analogovým médiem, včetně vyvolávání filmů a práci v temné komoře. K tomu všemu se ještě navíc věnuje konstrukcím vlastních objektivů a dalším experimentům. Je členem skupiny „VERUM PHOTO“.

Další informace: https://www.facebook.com/people/The-Machan/100063858581467/

                               https://www.verumphoto.cz/petr-machan-photographer/