EK - logo nova verzeExpediční kamera čtverec

Promítání Expediční kamery 2020 zrušeno! Těšit se můžete na filmový festival Snow Film Fest 2020. Děkujeme za pochopení.

Promítání v pátek 13. března 2020 zrušeno!!!

Vzhledem k nastalé situaci rušíme páteční promítání Expediční kamery, ale promítání jako takové nerušíme. Promítání proběhne v nejbližším možném temínu. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za případné komplikace.

Přehlídku filmů z mezinárodního festivalu cestovatelských filmů EXPEDIČNÍ KAMERA můžete i tento rok zhlédnout v kinosále městského muzea. Promítání se bude konat v pátek 13. března 2020 od 17:30 hodin. Během večerního programu je pro hosty připraveno občerstvení. Ukončení promítání přibližně ve 22:00 hodin. Vstupné dobrovolné.

 

 

 

V programu festivalu jsou čtyři snímky. První, který Vám představíme je dílem slovenského režiséra Pavola Barabáše – „Tieň Jaguara“. Čtyři cestovatelé se vydali do amazonské džungle na území Venezuely, kde je na čas mezi sebe přijali indiáni kmene Hodi. Tento snímek je o životě v džungli, o přírodě, o lidských hodnotách, o sobě samých. Film „Boy Nomad“ vypráví o devítiletém chlapci Janibekovi, který žije s rodinou v mongolské části pohoří Altaj. Poprvé se vydává s muži na cestu za pastvinami, aby zachránili to nejcennější, co mají, svá zvířata. Z kluka se tak musí stát muž, který se v drsných podmínkách dokáže postarat o rodinu i dobytek. Další snímek „Surf Cuba“ je o zemi, která by mohla být rájem pro surfaře. Na Cubě, jejíž pobřeží je dlouhé skoro 3 000 km, se tomuto sportu věnuje jen 150 surfařů. Pro ně je každá vlna nejen adrenalinem, ale také špetkou osobního odboje. Film o expedici s názvem „Sary Jaz“ je o týmu 7 mezinárodních špičkových kajakářích, kteří se rozhodnou sjet řeku Sarydžaz v pohoří Tian Shan v Kyrgyzstánu. Nejprve musí s kajaky na zádech překonat 100 km dlouhý trek a po sjezdu řeky ještě čtyři dny lezení a pochodu zpět do civilizace. Přesto, že se jedná o nejtěžší zážitek v životě, před kamerou uvidíte jen nadšení z toho, co dělají v životě nejraději.